Basında Biz

Havalimanı çalışanları işaret dilini öğreniyor

Havalimanı çalışanları işaret dilini öğreniyor
Atatürk Havalimanı işletmecisi olan TAV Havalimanları, havalimanını kullanan işitme engellilere daha iyi hizmet vermek için havalimanı çalışanları ve kendi personeline işaret dili eğitimi vermeye baladı.

Haberi Oku

MİGROS ENGELSİZ MAĞAZALAR

Mağazalarında engelli ve yaşlı müşterileri için sunduğu ayrıcalıklı hizmetleri bir çatı altında toplayan Migros, Engelsiz Mağaza projesini hayata geçirdi.

Haberi Oku

Polis artık işaret dilini de kullanacak

23 Mayıs 2017 Salı günü İşaret Dili Eğitimi verilecektir. Eğitim; İşitme Engelliler Federasyonu İşbirliği ve Pfizer İlaçlarının katkısı ile gerçekleşecektir.
Temel İşaret Dili Eğitimi, İzmir Eczacı Odası Merkez Bürosunda 09:30  17:30 saatleri arasında

Haberi Oku

İŞARET DİLİ VAPUR İSKELELERİNDE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları AŞ, iskelelerinde çalışan personele işaret dili eğitimi vermeye başladı. Eğitim, İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Eğitimi tamamlayan personel, bugünden…

Haberi Oku

İETT Şoförlerine İşaret Dili Eğitimi

İETT bir süredir bazı otobüslerde deneme sürecinde olan duraklarda sesli anons sistemini tüm otobüslere uygulamaya başladı. Konu ile ilgili İETT Kağıthane Garajı’nda düzenlenen tanıtım programına; İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, İstanbul Kalkınma Ajansı İzleme

Haberi Oku

Polis artık işaret dilini de kullanacak

Emniyet Teşkilatı, bundan böyle vatandaşlarla çok daha iyi diyalog kuracak! Polisler, engelli vatandaşlarla anlaşabilmek ve daha iyi hizmet edebilmek amacıyla “işaret dili” kursuna gidecek. Emniyet personeline, İşitme Engelliler Federasyonu “işaret dili kursu” verecek.

Haberi Oku

Her şey İşitme Engelliler için

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve İşitme Engelliler Federasyonu İEF işbirliğinde yapılan reklam tanıtım filmi İşaret dilinin önemini ve işitme engellilerin gerçek hayatta yaşadıklarını gösteren reklam filmidir.
Videoyu izlemek için tıklayın.

Haberi Oku

Lansman: Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Spor Kurumu Rehberi

Toplumsal cinsiyete duyarlı spor kurumu rehberi, HeForShe Türkiye’nin geliştirdiği, Nesiller Boyu Eşitlik için spor ilkelerini adım adım uygulanabilir bir yol haritasına dönüştüren öncü bir girişimdir. Rehber, spor kurumlarına kadınların ve kız çocuklarının…

Haberi Oku

Adıyaman'da İşitme Engelliler İşaret Dili ile Konuşacak

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Muammer Ay, Adıyaman Valisi Ramazan Sodan‘ı makamında ziyaret ederek, İşitme Engelliler Federasyonu ile Adıyaman Valiliği arasında Adıyaman’da işitme engelli vatandaşlara yönelik açılacak olan işaret dili kursunun protokol çerçevesini görüştü.

Haberi Oku

"Taşların Tılsımını Duyuyorum"

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin toplumdaki dezavantajlı grupların istihdam edilmesini amaçlayarak yola çıktığı “Taşların Tılsımını Duymak” projesi kapsamında kurulan “Değerli Taş Kesim Merkezi” açıldı.
Mücevher İhracatçıları Birliği’nin;

Haberi Oku

Ayakkabı sektörünün istihdam çağrısına İşitme Engelliler Federasyonu kulak verdi

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin (TASD) geçen günlerde ayakkabı sektöründe oluşan yoğun talebi karşılamak üzere 150 bin kişilik ek istihdama ihtiyaç duyulduğunu açıklamasının ardından, İşitme Engelliler Federasyonu bu çağrıya yanıt verdi.

Haberi Oku

Kızılay'dan İşaret Dili Tercümanlığı Kursu

Türk Kızılayı işitme engellilerin afetlerde ve sosyal yaşamda karşılaştığı iletişim sorununun çözümü için uzaktan eğitimle işaret dili tercümanları yetiştirecek. Türk Kızılayı işitme engellilerin afetlerde ve sosyal yaşamda karşılaştığı iletişim sorununun çözümü için uzaktan eğitimle işaret dili tercümanları yetiştirecek.

Haberi Oku

İşitme Engelliler Acil Durumlarda Çaresiz Kalmayacak

TÜGİAD, İşitme Engelliler Federasyonu ile işbirliği yaparak 112ID Acil Sağlık Projesini AB ve Türkiye desteğiyle yaşama geçirdi. Projenin açılışında konuşan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, “975 milyar Avroluk fondan yararlanmak için 360 milyon Avro ödedik. Ancak 145 milyon Avroluk proje sunabildik.

Haberi Oku

Görüntülü çağrı merkezi ile markalarla engelsiz iletişim

İşitme Engelliler Federasyonu, görüntülü çağrı merkezi projesi ile işitme engelli vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca kurumları tek çatı altında toplayan ‘Tek merkezde tek çatı altında’ mobil uygulama ile de bir tık ile istenen kurumla kolaylıkla iletişime geçilmesi hedefleniyor.

Haberi Oku

Eczacılar işaret dili öğrenecek

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Türkiye’de ilk defa işitme engelli vatandaşların eczanelerden, yanlarında refakatçi olmadan ilaç bilgi hizmeti alabileceğini söyledi. Engelli vatandaşların, yanında refakatçi olmadan eczacılarla rahat iletişim kurup, ilaçlarını alabilmelerini sağlayacak protokol,

Haberi Oku

Sessiz Dünyayı Anlamak İçin İşaret Dili

Şirketimiz Genç Kuşak Liderlik Gelişim Komitesi Kuşaktan Kuşağa -1 Projeleri kapsamında “Sessiz Dünyayı Anlamak İçin İşaret Dili” konulu projeleri kapsamında UGA işbirliği ile İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Sn. Muammer Ay, Genel Koordinatörü Sn. Ebru Akça ile geçen hafta

Haberi Oku

Vodafone'dan İşitme Engellilere Özel Anons

Vodafone, İşitme Engelliler Federasyonu (İEF) ile işitme engellilere özel olarak bir hizmet geliştirdiğini açıkladı. Vodafone’un “ArayanaDinlet” servisi kapsamında işitme engellilere özel hazırladığı ücretsiz anonsla, aranan kişinin işitme engelli olduğu ve kendisiyle

Haberi Oku

Sağlık çalışanlarına 'işaret dili' eğitimi

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmanlı Salonu’nda verilen eğitimin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, işitme engellilerin sağlık kurumlarından daha iyi hizmet almaları için çalışma yaptıklarını söyledi.
Haberi Oku

Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi

Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi.

 

 

Haberi Oku

Yapı Kredi, "Konuşmak Elimizde" projesi

Yapı Kredi, “Hizmette Sınır Yoktur” anlayışı doğrultusunda Türkiye’de ilki gerçekleştirerek başlattığı Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında geliştirdiği “Konuşmak Elimizde” projesi ile İşitme Engelliler Federasyonu’ndan ödül aldı.

Haberi Oku

Turkcell Yıldızlı Geceler'de işaret diliyle konser

Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri, bu yaz da sanatseverleri sevdikleri sanatçılarla buluşturmaya devam ederken, Türkiye’nin ilk ödüllü açık hava sahnesi Turkcell Vadi’de 4 Ağustos’ta Öykü Gürman’ın sahne alacağı konserde işitme engelli bireyler için işaret diliyle konser çevirisi de yapılacak.

Haberi Oku

İETT'ye Anlamlı Ödül

İSTANBUL- İETT’nin engellilere yönelik çalışmaları İşitme Engelliler Federasyonu tarafından ödüllendirildi. İETT’nin bu anlamlı ödüle layık görülmesinde son aylarda çalışanlara verilen işaret dili eğitimi büyük rol oynadı.

Haberi Oku

İşitme Engelliler, Yazılım Geliştirmeye Başlıyor

Proje kapsamında İşitme Engelliler Federasyonu’na başvuruda bulunan işitme engelliler, kod yazmadan yazılım geliştirmeyi öğrenip, iş dünyasında yer almak için yeni bir uzmanlık ediniyor olacaklar.

Haberi Oku

Elite World Otelleri'nden işitme engellilere destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın destekleriyle, İşitme Engelliler Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “İşitme Engelliler İçin Türkiye’nin İlkleri” ödül töreni bu yıl Elite World İstanbul Otel’de gerçekleştirildi.

Haberi Oku

İDO'ya İşitme Engelliler Federasyonu'ndan Ödül

“Engelsiz Denizler” sloganıyla personeline işaret dili eğitimleri veren İDO, İşitme Engelliler Federasyonu’nun (İEF) “İşitme Engelliler İçin Türkiye’nin İlkleri Töreni”nde ödül kazandı.

Haberi Oku

Bu sese kulak verin

İSTANBUL- İşitme engellilerin toplumla kaynaşması için eğitim şart. Ancak uzmanlar yalnızca engellilerin değil ailelerin ve toplumun da eğitilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Haberi Oku

Bu sese kulak verin

Tgs (Turkish Ground Services ), Atatürk Havalimanı’na gelen işitme engelli yolcularla sağlıklı iletişim kurulabilmesi için yer hizmetleri personeline işaret dili eğitimi vermeye başladı.

Haberi Oku