Basında Biz

İETT'ye Anlamlı Ödül

İSTANBUL- İETT’nin engellilere yönelik çalışmaları İşitme Engelliler Federasyonu tarafından ödüllendirildi. İETT’nin bu anlamlı ödüle layık görülmesinde son aylarda çalışanlara verilen işaret dili eğitimi büyük rol oynadı.

Haberi Oku

İşitme Engelliler, Yazılım Geliştirmeye Başlıyor

Proje kapsamında İşitme Engelliler Federasyonu’na başvuruda bulunan işitme engelliler, kod yazmadan yazılım geliştirmeyi öğrenip, iş dünyasında yer almak için yeni bir uzmanlık ediniyor olacaklar.

Haberi Oku

Elite World Otelleri'nden işitme engellilere destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın destekleriyle, İşitme Engelliler Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “İşitme Engelliler İçin Türkiye’nin İlkleri” ödül töreni bu yıl Elite World İstanbul Otel’de gerçekleştirildi.

Haberi Oku

İDO'ya İşitme Engelliler Federasyonu'ndan Ödül

“Engelsiz Denizler” sloganıyla personeline işaret dili eğitimleri veren İDO, İşitme Engelliler Federasyonu’nun (İEF) “İşitme Engelliler İçin Türkiye’nin İlkleri Töreni”nde ödül kazandı.

Haberi Oku

Bu sese kulak verin

İSTANBUL- İşitme engellilerin toplumla kaynaşması için eğitim şart. Ancak uzmanlar yalnızca engellilerin değil ailelerin ve toplumun da eğitilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Haberi Oku